Ознака: геноцид во Сребреница
Регион

Maкедонците во Србија бараат Фрчковски да биде отповикан од страна на претседателката Силјановска

пред 2 мес.
Македонија

Порака од Белград: „Дури и кога половина свет е против нас, знаеме дека нашата земја е света“

пред 2 мес.
Македонија

Фрчкоски не ја консултрал претседателката како да гласа за Резолуцијата за Сребреница

пред 2 мес.
Регион

Вучиќ покрај од Македонија, се разочарал и од Бугарија

пред 2 мес.
Спорт

Не те сакаме Алија затоа што си балија (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Регион

Најмалку 100 лица се живи и здрави а се водат за починати во Сребреница (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Регион

Вучиќ: Најмногу ме погоди што Македонија гласаше за Резолуцијата за Сребреница

пред 2 мес.
Свет

Конго, Руанда, Јасеновац: Oва се најпознатите геноциди за кои немаше резолуции

пред 2 мес.
Македонија

Ова е целиот текст на Резолуцијата за геноцид во Сребреница

пред 2 мес.
Свет

Само 84 од 191 земји ја поддржаа резолуцијата за геноцид во Сребреница, меѓу нив и Македонија

пред 2 мес.
Македонија

Срам за Фрчоски и ДУИ: Македонија гласаше дека Србија е геноцидна земја (ФОТО)

пред 2 мес.