Ознака: фирми
Македонија

Во „Пандора документите“ и две фирми на сопственици од Македонија

пред 2 мес.
Економија

За шест месеци избришани 4.998 фирми

пред 3 мес.
Македонија

До понеделник листи за организирано вакцинирање на бизнисмените и вработените во фирмите

пред 7 мес.
Економија

Лукаревска: Плата за март не исплатиле речиси 15 илјади фирми за 54.662 вработени

пред 7 мес.
Економија

Шекеринска: Ја отвораме вратата на пазарот во НАТО

пред 8 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги остави фирмите без реална помош, 5- тиот пакет на мерки нема да ја крене економијата

пред 10 мес.
Економија

Бесими: Компаниите кои ќе инвестираат во развој, нема да ги враќаат средствата од финансиската поддршка за плати

пред 10 мес.
Економија

Уште 258 фирми не исплатиле плата на работниците, иако зеле државна помош

пред 10 мес.
Економија

За работодавачите кои не ја исплатиле платата, следува блокада и пренос на сметките кај вработените

пред 10 мес.
Економија

Граѓани и фирми должат 171 милиони евра неплатени давачки кон УЈП

пред 10 мес.
Економија

Димитриеска-Кочоска: 49 фирми добиле 53 милиони евра, a максимален износ по фирма e 1 милион евра. Ало, Влада, се слушаме?

пред 1 година
Економија

Фирмите што нема да остварат добивка нема да треба да исплатат К-15

пред 1 година
Економија

Фирмите добија 236,4 милиони евра поврат на ДДВ во првите седум месеци

пред 2 години
Економија

СДСМ: Редовен и неселективен поврат на ДДВ кон фимите

пред 2 години
Економија

Фирмите добија 196 милиони евра поврат на ДДВ во првото полугодие, за 20% повеќе од лани

пред 2 години
третина од новите фирми се во трговијата

Најмногу нови фирми се отвориле во сектор трговија и поправка на возила

пред 2 години
најава на тевдовски од вашингтон

Фирмите ќе ја добијат првата транша евтини кредити од 15 милиони евра

пред 3 години
од вмро-дпмне се сомневаат

Арсовски: Дали фирмите на Заеви во Бугарија треба да добијат бизнис во рудникот Иловица?

пред 3 години
ТРГОВСКИТЕ МАРКИ И ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

Екпсерти 3 години ќе решаваат кој и како ќе го користи името „Македонија“

пред 3 години
Со овој кредит,  ЕБОР има за цел да го подобри пристапот до финансирање во земјата

Пет милиони евра од ЕБОР преку Комерцијална банка за поддршка на малите и средни претпријатија

пред 3 години