Ознака: Федерика Могерини
Македонија

ЕУ не го менува сценариото за Македонија: Кога се менуваше името дојде Могерини, сега Урслула Фон Дер Лајен

пред 2 години
почетокот на преговорите никогаш подалечни

ЕУ датумот се изуби во волјата

пред 2 години
Македонија

Заеви во нов скандал: Зоран и Вице купувале гласови за избори со знаење на Могерини и Јункер

пред 4 години
Регион

Вучиќ: Хашиме, Федерика најмногу сака со тебе да се бакнува и не се прави дека не знаеш српски(ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Могерини ги собира балканските лидери на проштална вечера

пред 4 години
средба во он

Заев со лидерите од Балканот на средба со Могерини: Maкедонија е подготвена да почне преговори со ЕУ

пред 4 години
во пресрет на генералното собрание на он

Могерини ги собра лидерите на Западниот Балкан во Њујорк

пред 4 години
на 22 септември

Могерини ќе се сретне со лидерите на Западниот Балкан во Њујорк

пред 4 години
могерини изнела уверување дека е време граѓаните да добијат визна либерализација

Еулекс: Приштина ги исполни условите за визна либерализација

пред 4 години
Вицепремиерот во Брисел

Бујар Османи на гости кај Могерини

пред 4 години
Вицепремиерот патува во Брисел

Османи на средба со Могерини

пред 4 години
Европскиот совет и официјално го избра

Жозеп Борел на местото на Федерика Могерини

пред 5 години
Регион

Могерини со Помпео разговарале за Балканот

пред 5 години
Постои оптимизам

Могерини-Шекеринска: Северна Македонија и Албанија подготвени за преговори со ЕУ

пред 5 години
Македонија

Могерини: Северна Македонија треба заедно со Албанија да добие датум за почеток на преговорите

пред 5 години
Ќе се сретне со Јункер, Хан и Могерини

Заев отпатува во Брисел – ќе бара помош за добивање датум

пред 5 години
не вети датум

Могерини: Северна Македонија и Албанија ја искористија можноста и испорачаа реформи

пред 5 години
на средбата со премиерот Заев

Могерини бара поддршка за Македонија од страна на ЕУ

пред 5 години
Европски собир за односите Србија - Косово

Могерини не доби покана за конференцијата во Берлин

пред 5 години
Македонија

Могерини: Северна Македонија и Абанија треба да почнат преговори

пред 5 години