Ознака: Федерика Могерини
се пожали

Харадинај има трауми од Могерини

пред 5 години
според еу политичките промени мора да се базираат на демократски процеси

ХАН: Го бранам правото на слободно изразување, но го осудувам насилството

пред 5 години
пет години откако полуостровот се припои кон Русија

За Путин е руски, Порошенко ќе го враќа назад, според ЕУ – Крим е Украина

пред 5 години
Предупредување од ЕУ

Могерини: Неприфатлива е воена интервенција во Венецуела

пред 5 години
Разговор за косовската војска

Харадинај утре ќе се сретне со Могерини

пред 5 години
косовско-европски игри

Го руши ли Могерини Харадинај преку Тачи

пред 5 години
Состанокот на Чавушоглу со Могерини и со Хан

ЕУ е сериозно загрижена поради големиот број новинари во турските затвори

пред 5 години
ЕУ: Русија да запре со преглед на бродовите во азовско море

Се распламтува нов спор помеѓу Русија и Украина

пред 5 години
Порака на Федерика Могерини

Белград и Приштина да постигнат договор наредната година

пред 5 години
Хан и Могерини излегоа со заедничка декларација

Порака од Брисел: На потег е Собранието!

пред 6 години
ЕУ и САД го засилуваат притисокот

Могерини и Мичел денеска во Скопје

пред 6 години