Ознака: Европско Првенство
Спорт

Еден месец фудбал: Почнува Европското првенство

пред 2 дена
Спорт

Спремајте се за во Рим, Баку, Санкт Петербург, Копенхаген,, Лондон, Глазгов, Севилја, Минхен или Будимпешта ако нашите ја минат групата

пред 3 дена
Спорт

Падна пехарот за ЕП (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Спорт

Не купувајте билети предвреме: Европското првенство можно е да се одложи

пред 2 мес.
Спорт

Ако ја мине Грузија Македонија ќе има лесна група на ЕП

пред 8 мес.
два натпревари до целта

Ако одиме на ЕП ќе играме со Холандија, Украина и со Австрија

пред 2 години
во сабота на домашен терен ја пречекуваат Чешка

Ракометарките поразени од Шведска на почетокот од квалификациите за ЕП2020

пред 2 години
Спорт

Пишуваме историја: Македонија со прв настап на одбојкарско Европско првенство

пред 2 години
првиот натпревар репрезентативците го играат против финска

Македонските одбојкари утре дебитираат на Европското првенство

пред 2 години
би бил добро засилување во нападот

Лапсуз на Просинечки: Ибрахимовиќ повикан во репрезентацијата на БиХ (ВИДЕО)

пред 2 години
вечерва во 18 часот во струмица

Македонските ракометари спремни да и се реваншираат на Грција

пред 2 години
на целиот континент

УЕФА ги објави цените на билетите за натпреварите од Евро 2020

пред 2 години
вечерва во 20 часот

Македонија против Исланд за ново учество на ЕП 2020

пред 2 години
на Европското првенство во данска

Спасеновски и Османи се закитија со злато на младинското првенство во карате

пред 2 години
македонија загуби од украина

Одбојкарите останаа со теоретски шанси за пласман на ЕП

пред 2 години
РАКОМЕТ: ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА ЖЕНИ

Французинките им одржаа лекција на Холанѓанките, во финалето ќе се судрат со Русија

пред 2 години
Македонија прескокната

Србија, Романија, Грција и Бугарија ќе се кандидираат за организација на Европско и Светско превенство

пред 3 години
македонските фудбалери пред историски пласман на ЕП2020

Косово противник на Македонија во полуфиналето на Лигата на нациите

пред 3 години
Кандидатура за организирање на Европското првенство

Турција го посакува ЕУРО 2024

пред 3 години