Ознака: европа
Свет

Цената на гасот урива рекорди: Ново поскапување за 20% од минатата недела, цената стигна до 1.200 долари за 1.000 кубни метри

пред 2 мес.
Свет

Во Европа сега се без работа 2 милиони луѓе повеќе отколку во 2019

пред 11 мес.
Магазин

Веле Смилевски ја напиша „Европа го зборува мојот мајчин јазик“ за европските поети добитници на „Златниот венец“ на СВП, чии опуси се објавени на македонски јазик

пред 1 година
Економија

Арсовска: Македонската економија од државата доби најмал пакет помош во Европа

пред 1 година
Свет

Европа пред „затварање“: Меркел предупреди дека не може вака да се продолжи, Франција очекува и по 100 илјади заболени во еден ден

пред 1 година
Свет

Дали на Европа и се заканува нов карантин? Чешка ја врати вонредната состојба, Ирска расправа за „изолација“ од 4 недели

пред 1 година
нова трговска офанзива на претседателот Доналд Трамп

САД воведоа царини за „Ербас“, француски вина и шкотско виски

пред 2 години
планира да ги електрифицира возилата на стариот континент

Хонда ја прекинува продажбата на дизел возила во Европа до 2023

пред 2 години
Порака од Атлантскиот совет

Западен Балкан е недовршена работа во Европа

пред 2 години
Дојче веле-Софија

Што и даде ЕУ на Источна Европа?

пред 2 години
Македонија

Во Европа годишно се собираат 486 килограми комунален отпад, кај нас 344

пред 2 години
кремљ ги окарактеризира разговорите на двајцата претседатели како конструктивни

Макрон уверен во европската иднина на Русија по средбата со Путин

пред 2 години
според податоците на Меѓународниот совет на аеродроми

Аеродромот во Скопје на второ место меѓу аеродромите од главните градови на екс Ју

пред 2 години
Последен пат кога било вака починале 15.000 луѓе

Екстремни горештини во Европа

пред 2 години
Свет

Европа гори – рекордно високи температури, седуммина починати

пред 2 години
Економија

„Форд“ затвора 12.000 работни места во Европа до крајот на 2020 година

пред 2 години
Американскиот претседател незадоволен од економските релации со Европа

Трамп: Европа се однесува полошо кон нас отколку Кина

пред 2 години
со цел да се намали емисијата на ЦО2

Европските држави разгледуваат воведување еко такси во авио сообраќајот

пред 2 години
Агенција на ЕУ

Кокаинот се повеќе достапен во Европа

пред 2 години
Магазин

Пасјача крај Дубровник прогласена за најубава плажа во Европа

пред 3 години