Ознака: Џорџ Сорос
Македонија

Соросови бегалци: Новата тура се од „Фондацијата отворено општество“

пред 2 недели
Регион

Сорос со билборди ги убедува Србите колку е добро да примат бегалци (ФОТО)

пред 2 мес.
Свет

Сметководителот на Сорос сакал садо-мазо игри во кревет

пред 3 мес.
Свет

В4НА објави листа на организации преку кои Џорџ Сорос го напаѓа Доналд Трамп

пред 12 мес.
Свет

Сорос ќе инвестира една милијарда евра против „постоечките и идните диктатори“

пред 2 години
„стоп сорос“ пред европскиот суд на правдата

Европската комисија ја тужи Унгарија заради законот за азиланти

пред 2 години
КРЕНА БУРА СО СВОИТЕ СТАВОВИ

Сорос: Грција никогаш нема да може да го врати долгот, за тоа е крива Германија

пред 3 години
Поддршка од милијардерот

Заев се сретна со Сорос

пред 3 години
УНГАРСКАТА ВЛАДЕЈАЧКА КОАЛИЦИЈА ОБЕЛОДЕНУВА

Сорос на тајни средби во Брисел го внел планот за населување мигранти низ Европа

пред 3 години
МИЛИЈАРДЕРОТ ОБВИНЕТ ЗА ВМЕШАНОСТ ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ

Ердоган: Славниот унгарски Евреин милијардите ги троши за делење на нациите

пред 3 години
По притисокот од унгарските власти

Сорос својот Универзитет од Будимпешта го сели во Виена

пред 3 години
МИЛИЈАРДЕРОТ ФИНАНСИРАЛ МАКЕДОНСКИ НАЦИОНАЛИЗАМ?!

Груевски и Сорос излегоа заедно од медиумскиот плакар на Атина

пред 3 години
по воведувањето нови закони во образованието

Унгарската влада нема да прави отстапка за Соросовиот универзитет

пред 3 години
ВЕСТ КОЈА НЕ Е ДЕМАНТИРАНА

Сорос го подмачкал Преспанскиот со 50 милиони евра

пред 3 години