Ознака: дивоградби
Македонија

ДОМ: Да ги отстраниме, а не да ги легализираме дивоградбите

пред 2 мес.
Македонија

Почна активности за уривање и на дивоизграден хотел на брегот на Охридското Езеро

пред 2 години
вети решителна борба

Градоначалникот на Охрид јасен: Со секоја дивоградба ќе се постапува соодветно

пред 2 години
Инспекциските служби на општината се постојано на терен

Избрана фирма за уривање на дивоградбите во Охрид, нема точна бројка на дивоградби

пред 2 години
до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство

Владата препорача општините од охридскиот регион да прогласат моратуриум на градежните активности

пред 2 години
Македонија

Заев вети дека пицеријата-дивоградба во Охрид ќе биде урната (ВИДЕО)

пред 2 години
посочуваат на судир на интереси

Антикорупциска реагира што Усеини се пријавил да ги руши дивоградбите во Охрид

пред 2 години
Според министерот , Охрид е во ваква лоша состојба благодарение на претходната влада

Адеми: На прсти се бројат дивоградбите во Охрид

пред 2 години
реакција на сојузот на стопански комори

Дивоградбите се кривично дело, а нивното легализирање значи амнестија

пред 2 години
предлог на градоначалникот

Шилегов: Легализацијата на дивоградбите треба да биде направена со платени комуналии и со казни

пред 2 години
Сопственикот не смеел да врши ископ, тврдат револтирани жители

Дивоградба во струшко однесе човечки живот?!

пред 2 години
Економија

Фото: Општина Центар урива дел од бесправно изграден објект на улица „Македонија“

пред 3 години