Ознака: Димитар Ковачевски
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е за државните интереси и против предавствата на дезертерот Ковачевски и неговиот ментор Заев

пред 1 ден
Македонија

Ковачки: Судот да отпочне постапка за одземање на деловната способност на дезертерот Ковачевски

пред 3 дена
вмро-дпмне обвинува

Еднаш лажго, секогаш лажго, еднаш дезертер, секогаш дезертер-тоа е Ковачевски

пред 3 дена
Македонија

ОМО „Илинден“-Пирин: Тажно е што премиерот Ковачевски во ОН не ги спомена македонските малцинства во Бугарија и Грција

пред 4 дена
Македонија

Ковачки: Оставка и утврдување на деловната способност на Ковачевски за да се утврди дали лажел или навистина е трајно неспособен

пред 5 дена
Регион

Koвачевки и Петков вечерале за 9000 евра

пред 6 дена
Македонија

Ковачки го прашува Ковачевски: Сам си приложил документ дека си трајно неспособен, и со таа дијагноза си избегал служење војска?

пред 7 дена
Македонија

Koвачевски призна дека е неспособен, како ли ја води државата?

пред 7 дена
Македонија

Ковачевски: Никогаш ниту сум избегнувал ниту бегал од одговорноста за служење на воениот рок

пред 7 дена
Македонија

Ковачки: Ковачевски е трајно неспособен, дали лажел за да избегне војска или имаме непособен човек за премиер

пред 7 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто молчи дезертерот Ковачевски, денеска документите на виделина

пред 7 дена
Македонија

Koвачевски се правел неспособен за да не оди во војска во војната во 2001 година (ВИДЕО)

пред 1 нед.
Регион

Ковачевски бара струја каде ќе стигне: Денеска е во Грција кај Мицотакис

пред 2 недели
Македонија

Ковачевски: Посакувам успешна и бериќетна лозарска година

пред 2 недели
Македонија

Ковачевски: Историјата учи дека за секој важен чекор напред е потребно обединување

пред 3 недели
Македонија

Конвертитскиот синдром на Пендаровски и Ковачевски: Не е референдумското прашање антиевропско, туку Договорот со Бугарија и францускиот предлог се антиевропски

пред 3 недели
Македонија

Ковачевски вели дека од нас зависи колку брзо ке го завршиме процесот на преговори и пристапување кон ЕУ

пред 3 недели
Македонија

Ковачевски оптимист: Целта е до 2030 година да станеме членка на ЕУ

пред 3 недели
Македонија

Таче преку Вучиќ ќе го моли Орбан за руски гас?!

пред 3 недели
Македонија

Ковачевски: Отворен Балкан вистински чекор во клучен момент

пред 3 недели