Ознака: Диего Марадона
Спорт

Марадона возел Фиат 128 (ФОТО)

пред 6 мес.
Спорт

Ќерката на Марадона: Го прифаќам твојот и мојот гнев

пред 7 мес.
Спорт

Никој не ја знае шифрата од сефовите на Марадона

пред 1 година
Спорт

Чувајте ми го малиот ангел: Марадона пред смртта снимил порака за вонбрачниот син (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Не плачи по мене Аргентино: Ликот на Марадона се појави на небото (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Бара да се откопа гробот: Oва момче тврди дека е син на Марадона (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Фиат ќе прави „количка“ како „128-цата“ на Марадона (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Не личи на себе: Марадона со огромен стомак (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Севиља во деведесеттите накратко го имаше и големиот Марадона (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Марадона шмрка дрога и на клупа (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Марадона се врати дома: Ќе го спасува последниот тим од испаѓање (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

Му држел часови: Меси научил да шутира слободни удари од Марадона

пред 3 години
Спорт

Марадона ќе биде опериран, има сериозно крварење

пред 3 години
Не сака да му прости

Вереницата го исфрли Марадона од дома (ФОТО)

пред 4 години
Спорт

Споменик на Диего Марадона подигнат во Буенос Аирес

пред 4 години
Агуеро се фрли во лов

Поранешниот зет на Марадона сака девојки со тетоважи (ФОТО)

пред 4 години
Марадона удри по меси

Марадона: Меси не може да биде лидер, пред меч 20 пати оди во тоалет

пред 4 години
Аргентинската фудбалска легенда заминува во Мексико

Марадона тренер на Дорадос

пред 4 години