Ознака: дебата
Македонија

„Демократски“: Пендаровски избега од дебата со другите кандидати

пред 2 мес.
Македонија

Ковачевски избега од дебата со Мицкоски

пред 2 години
Македонија

Проширувањето на ЕУ станува дел од дебатата за укинување на едногласноста при проширувањето

пред 2 години
Македонија

Собраниска дебата за францускиот предлог: Ковачевски да дојде во Собранието и да не се крие

пред 2 години
Економија

Се кршат копја за недела неработен ден: Бизнисот и власта не треба да договараат без да ги слушнат најважните- работниците

пред 3 години
Македонија

Институт за демократија: Дебатата во Собранието не ја добива ни минималната потребна оценка (6.0) за да се именува како дебата

пред 3 години
Свет

Во Германија дебата за привилегии и забрани: Дали на невакцинираните лица да им биде забранет влез во кино или ресторан?

пред 3 години
Економија

МАНУ: Регулаторните тела не се ефикасни, служат за вработување партиски кадри

пред 4 години
дебата „Прогресивен данок на доход: Многу врева за ништо?

Концептот за прогресивно оданочување функционира во земји со широка даночна база, но тоа, не е случај во Македонија

пред 5 години
Македонија

И власта и опозицијата подготвени за дебата за изборниот модел

пред 5 години
Дојче веле на македонски јазик

Зелените „ја парчосаа“ Меркел-била против почетокот на преговори со Македонија

пред 5 години
Македонија

Пендаровски: Не може да се ревидира Преспанскиот договор и да очекувате целиот свет да не следи во тоа

пред 5 години
Македонија

Река: Скептичен сум за добивање на датум за почеток на преговори со ЕУ

пред 5 години
Прва дебата на кандидатите за претседател

Силјановска: Не сум член на ВМРО-ДПМНЕ ниту имав обврска да ја прифатам нивната програма,натпартиски човек сум

пред 5 години
кандидатот за претседател на трибина со граѓаните на Штип

Пендаровски: Многу гарнитури се залагаа за НАТО и ЕУ, но на Заев му успеа да го отвори патот

пред 5 години
Македонија

Дебата Заев-Мицкоски на Канал 5

пред 5 години
албанскиот премиер до своите министри и пратеници

Рама: Нема ТВ дебата со избеганите од парламентот

пред 5 години
Дебата „Македонија: Името е татковина, а јазикот душа на Македонците“

Апел до Иванов за започнување правна процедура во ООН за одбрана на името

пред 5 години
ДЕБАТА ВО ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Пофалби и критики, но се е ставено на една карта – Преспанскиот

пред 5 години