Ознака: датум за преговори
Македонија

ЕК: Одлуката за датум за преговори е во рацете на земјите-членки

пред 1 нед.
двојните аршини од еу

Србија, Црна Гора и Хрватска со одлуката за преговори добија и конкретен датум, но не и Македонија

пред 1 нед.
Македонија

Ново разочарување од ЕУ: Македонија доби датум за преговори без конкретен датум

пред 1 нед.
Македонија

Пак нема преговори: ЕУ ќе ни даде само датум за датум

пред 1 нед.
османи едно, димитров друго

Ни власта сама на себе не си верува дека ќе добиеме датум за преговори

пред 2 недели
Македонија

Според Пендаровски, Македонија и Албанија ќе добијат датум за преговори

пред 3 недели
србија и црна гора ќе куртулат о дополнителни услови

Францускиот „нон пејпер“ ќе важи само за Македонија и Албанија

пред 4 мес.
Македонија

Владата го поздрави францускиот документ за посторги услови за членство во ЕУ

пред 5 мес.
ќе се применува од јануари

Позната новата методолгија: Наместо во поглавја, преговорите ќе се отвораат во фази

пред 5 мес.
Македонија

„Фајненшл Тајмс“: Данска и Холандија ја поддржаа Франција против преговори со Македонија

пред 5 мес.
Македонија

Пак го смени ставот: Заев ја плаши ЕУ дека Договорот од Преспа не може во целост да се спроведе

пред 5 мес.
димитров и пендаровски со друг став

Само Заев остана да ја брани „Северна“ за внатрешна употреба

пред 5 мес.
Македонија

По „корпата“ од ЕУ: Заев и без датум ќе го спроведува Договорот од Преспа, Пендаровски сака да го стави на „стенд бај“

пред 5 мес.
Македонија

Пак нема датум: Макрон не го одврти францускиот клуч

пред 6 мес.
прерано се истрчавме со прекрстување

Без датум немаме обврска да менуваме „северни“ документи, изводи, институции, униформи и пари

пред 6 мес.
една членка си оди, ние никако да почне преговори

По 14 години кандидати: Велика Британија излегува од ЕУ, ние уште го чекаме датумот

пред 6 мес.
Европските лидери не се договорија за проширувањето на ЕУ

Македонија ќе ја чека пролетта 2020

пред 6 мес.
Македонија

Одлуката за преговори одложена за напролет?

пред 6 мес.
Македонија

Mицкоски: Трпението на ВМРО-ДПМНЕ завршува на 17 октомври

пред 6 мес.
Македонија

Сасоли: Треба да им кажеме „да“ на Северна Македонија и Албанија

пред 6 мес.