Ознака: Чернобил
Свет

Заглавените работници во Чернобил јадат еднаш дневно-леб и каша

пред 2 години
Свет

Дали Запорожје ќе биде втор Чернобил?

пред 2 години
Свет

Тројцата „нуркачи“ го спасија Чернобил од поголема катастрофа

пред 3 години
Свет

Дождовите ќе спречат нова катастрофа во Чернобил

пред 4 години
Поради огромниот интерес

Отворена за туристи контролната сала на Чернобил

пред 4 години
Свет

Реактор бр 4: И по 33 години, во Чернобил има 44.000 пати поголема радијација од дозволеното (ВИДЕО)

пред 4 години
Заслужиле медали

Работниците на покривот на Чернобил се менувале на две минути поради преголемата радијација (ВИДЕО)

пред 4 години
Магазин

Изумителот тврди дека не е радиоактивна: Се појави вотка со вода од Чернобил

пред 5 години
Научниците откриле радиоактивни елементи на 11 острови

Постојат острови кои се 1000 пати порадиоактивни од Чернобил или Фокушима

пред 5 години
Свет

Страв од можен „нов Чернобил“ во фабрика за нуклеарен отпад во Британија

пред 5 години
Свет

И Америка за малку ќе имала свој „Чернобил“

пред 5 години
Свет

Оваа баба остана да живее во Чернобил и е со одлично здравје (ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Инжeнерите од Чернобил кои спречиле поголема катастрофа имаат пензија од 370 евра (ФОТО/ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Сите знаат само за Чернобил: Во Советскиот сојуз се случила уште една нуклеарна катастрофа во педесеттите

пред 5 години
Свет

Оваа девојка е родена по катастрофата во Черобил и е жива и здрава: Пиела млеко од радиоактивни крави, се капела во загадена река (ФОТО)

пред 5 години
Магазин

„Чернобилска молитва“: Оваа книга ја крие вистината за трагедијата (ФОТО)

пред 5 години
Неоткриени тајни

„Слоновата нога“ во Чернобил убива за 300 секунди!

пред 5 години
Магазин

Во руската верзија на „Чернобил“ агенти на ЦИА ќе бидат виновни за катастрофата

пред 5 години
турата чини од 80 до 130 евра

Не смее ништо да се допира и да зема за дома: Чернобил станува туристичка атракција (ФОТО)

пред 5 години
Серијата го предизвика поранешниот претседател на СССР

Горбачов за „Чернобил“: Не сум наредил да се уништи кариерата на Легасов

пред 5 години