Ознака: будимпешта
Македонија

Груевски се фотографираше на црвен тепих на бизнис забава во Будимпешта

пред 3 мес.
Будимпешта

Од Дунав извлечен бродот во кој настрадаа јужнокорејски туристи

пред 4 мес.
Бродската несреќа во Будимпешта се уште нема разрешница

Претседателот на Јужна Кореја: Нема да се откажеме од потрага по исчезнатите

пред 5 мес.
Регион

Едномесечен притвор за капетанот што ја предизвика бродската несреќа во Будимпешта

пред 5 мес.
Ниту еден од 32–та туристи на бродот не носеле елеци за спасување

Шестгодишно девојче загина во бродската несреќа во Будимпешта

пред 5 мес.
Потрагата по преживеани се одвива по силен дожд

Седум загинати и дваесетина исчезнати по судир на два брода во Будимпешта (ВИДЕО/ФОТО)

пред 5 мес.
на унгарската граница со србија

Салвини на средба со Орбан: Проблемот не е распределбата на мигрантите туку спречување да пристигнат илјадници други

пред 6 мес.
европските градови доминираат

Будимпешта и натаму омилена дестинација за туристите

пред 6 мес.
според шестмесечниот извештај на СЈО

Изминативе месеци Груевски барал да му биде укинат притворот

пред 7 мес.
Регион

Во Будимпешта регистрирано најголемо поскапување на имотите

пред 8 мес.
Објавена првата десетка во Европа

Будимпешта најдобра европска дестинација за 2019 година

пред 8 мес.
За притворот на неговите најблиски соработници

Груевски: Јас чувствувам горчина, а вина треба да чувствува Зоран Заев

пред 8 мес.
Македонија

Нова папарацо фотка од Груевски, сликан пред банкомат (ФОТО)

пред 10 мес.
Учествуваат опозициските партии, синдикати и невладини организации

Антивладини демонстрации во Будимпешта (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

И МНР потврди дека Груевски е во Будимпешта

пред 11 месец