Ознака: Брисел
Македонија

Маричиќ со порака од Брисел: Важно е и опозицијата да биде вклучена во преговорите, верувам дека во ВМРО-ДПМНЕ ја сфаќаат тежината на процесот

пред 1 година
Македонија

Проширувањето на ЕУ станува дел од дебатата за укинување на едногласноста при проширувањето

пред 1 година
Македонија

Ковачевски: НАТО и ЕУ обединети во одговорот на воената агресија на Русија и поддршката за Украина

пред 2 години
Македонија

Мицкоски во Брисел: Од Рангел, Мекалистер и Туск побарав да помогнат Македонија конечно да ги почне преговорите за членство во ЕУ

пред 3 години
Македонија

Радев со порака од Брисел-Бугарија останува отворена за брзи, успешни билатерални преговори

пред 3 години
Регион

Евро-пулените на Бојко се жалат во Брисел од претседателот Радев

пред 3 години
Македонија

Пендаровски се сретна со еврокомесарот Вархеји и со Лајчак

пред 3 години
Македонија

Претседателот Пендаровски во дводневна работна посета на Брисел

пред 3 години
Свет

Брисел денеска ќе ги презентира ковид-пасошите

пред 3 години
Македонија

Бесими во Брисел на средби со еврокомесарите Вархеји, Џентилони и Хан

пред 3 години
Свет

АстраЗенека се повлече од преговорите со ЕУ

пред 3 години
Македонија

Османи и Димитров денеска во Брисел

пред 3 години
Македонија

По повеќе од една година откако беше назначен, Дане Талески заминува на амбасадорското место во Брисел

пред 3 години
Свет

Скандал во Брисел: Европски дипломати и европратеник фатени во оргија

пред 3 години
Регион

Брисел: Сѐ уште веруваме дека има шанси да се усогласи преговарачката рамка

пред 3 години
Свет

Во Брисел нема веќе слободни кревети во болниците, пациентите се испраќаат во други држави

пред 3 години
Свет

Белгија бележи енормен раст на заболени од ковид-19, Брисел на удар

пред 3 години
Македонија

Брисел го кара Заев, Владата нема капитални проекти

пред 3 години
Македонија

Османи од утре во дводневна работна посета на Брисел на средби со високи претставници на Европските институции

пред 3 години
Свет

Франција бара Брисел да ја принуди секоја членка на ЕУ да прими мигранти

пред 3 години