Ознака: босна
Регион

Босанец е уапсен откако се расправаше со судии кои во работно време седат во кафуле

пред 3 години
Регион

Парламентот на Босна ќе одлучува за „локдаун“

пред 3 години
Регион

Додик: Или БиХ доследно ќе го почитува Дејтонскиот договор или ќе се распадне

пред 3 години
Регион

Вучиќ, денеска на аеродромот во Сараево ќе го предаде контингентот вакцини на компанијата „Астразенека“, што Србија ги донира на БиХ

пред 3 години
Регион

Во Босна една сестра се грижи за 20 заразени пациенти, здравствениот систем е пред колапс

пред 3 години
Регион

Сараево ги побара и пензионираните доктори на помош за корона кризата

пред 3 години
Регион

Во Босна и Херцеговина 1219 новозаразени со коронавирус

пред 3 години
Регион

Во Сараево казните за неносење маски и на отворено ќе бидат од 250 до 750 евра

пред 3 години
Регион

Снег на планините во Босна и Херцеговина

пред 3 години
На излез од БиХ

Тројца Сиријци фатени со фалсификувани бугарски пасоши

пред 5 години
Регион

Петстотини илјади евра помош од ЕК за бегалците во Босна и Херцеговина

пред 5 години