Ознака: борисов
Регион

Борисов опериран откако го повредил коленото при играње фудбал

пред 3 дена
Регион

Парламентот му подготвува сослушување, Борисов си зел одмор

пред 1 нед.
Регион

Борисов поднесе оставка на Кабинетот пред новоизбраните пратеници

пред 1 нед.
Македонија

Османи се сретна со Борисов

пред 1 месец
Регион

Борисов: Се надевам дека следната година ќе пронајдеме заедничко решение

пред 4 мес.
Регион

DW на Бугарски: Бугарија стана смеа во ЕУ, а Борисов нема да влезе како херој во историјата поради Каракачанов

пред 4 мес.
Македонија

Борисов му повтори на Бучковски: За заемна доверба потребно е исполнување на сите обврски од Договорот

пред 4 мес.
Македонија

Борисов лично ми има кажано дека ова што денеска го бараат е ветено од Зоран Заев, вели Мицкоски

пред 4 мес.
Регион

Бугарскиот парламент го отфрли предлогот на Борисов за уставни измени

пред 5 мес.
Македонија

Заев: Правиме сè за да постигнеме решение, но има работи за кои никаде во светот не се преговара

пред 5 мес.
Регион

Борисов: Ја потврдуваме нашата цврста заложба за развој на Западен Балкан

пред 5 мес.
Македонија

Милошоски: Заев му ветил на Борисов влез на бугарски капитал во македонска банка и во телекомуникациска куќа

пред 5 мес.
Регион

Борисов: Негативен сум на Ковид-19, ќе го пречекам Зоран Заев

пред 5 мес.
Македонија

Заев и Борисов ќе претседаваат со Самитот за Западен Балкан на Берлинскиот процес

пред 5 мес.
Македонија

Според Заев, Гоце Делчев бил и на Бугарите

пред 7 мес.
Заврши средбата на бугарскиот врв

Борисов: Членството на Северна Македонија во ЕУ е важно, но тоа не може да се случи на сметка на Бугарија

пред 2 години
Бугарскиот премиер откри своја тајна

Борисов: Многу сакам да имам фризер, но немам-сам се шишам

пред 2 години
Македонија

За Пендаровски немаше вода на средбата со „љубави“ (ВИДЕО)

пред 2 години
Бугарскиот премиер се налути

Борисов: Сега ќе види Дачиќ што е неприфатливо однесување

пред 2 години
Порака на бугарскиот премиер

Борисов: Ако Србија не се разбере со Косово, целиот регион нема перспектива

пред 2 години