Ознака: Борис Џонсон
Свет

Ги служеше и јадеше со нив: Џонсон ги посети војниците во Естонија (ФОТО)

пред 7 мес.
подобро мртов отколку да бара одложување

Џонсон: Нема да поднесам оставка за да избегнам одложување на Брегзит

пред 10 мес.
Телефонски разговор Џонсон – Меркел

Британија ќе работи со енергија и одлучност за постигнување договор за Брегзит

пред 10 мес.
Рочиштето се пренесува во живо

Британскиот Врховен суд за три дена треба да одлучи за легалноста на суспензијата на Парламентот

пред 10 мес.
Свет

Џонсон не се согласува Брегзит да се одложи

пред 10 мес.
СИГУРНО ИЗЛЕГУВААТ ОД ЕУ НА 31 ОКТОМВРИ

За Брегзит Борис Џонсон бил како Хулк – има решение за се

пред 10 мес.
ДЕНОВИ НА ХАОС ВО БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Борис Џонсон доживеа шест порази, негов советник уверува – на 31 октомври ќе се случи Брегзит

пред 10 мес.
Свет

Борис Џонсон ќе си поднесе оставка или ќе пронајде магично решение?!

пред 10 мес.
Свет

Лапсус на Нетанијаху – Наместо Борис Џонсон го нарече Борис Јелцин (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Свет

Џонсон не се предава: Ќе одам во Брисел и ќе го договорам Брезитот

пред 10 мес.
помала поддршка за уште еден

Оставка си поднесе братот на Борис Џонсон, Џо – бил под силен притисок

пред 10 мес.
трет голему удар за помалку од 24 часа

Одбиен предлогот на Џонсон за предвремени избори во октомври

пред 10 мес.
Свет

Џонсон предложи предвремени парламентарни избори на 15 октомври

пред 10 мес.
БРИТАНИЈА ВО ХАОС ПРЕД БРЕГЗИТОТ

Борис Џонсон поразен во Парламентот, 21 сопартиец гласаше против него

пред 10 мес.
Граѓаните и компаниите од ЕУ треба да бидат подготвени

ЕК: Има голема веројатност за Брегзит без договор

пред 10 мес.
против одлуката на премиерот да ја суспендира работата на Парламентот

Протести во Велика Британија: „Борис Џонсон, срам да ти е“

пред 11 месец
Борис е токму она што го бараше Велика Британија, смета Трамп

Трамп не верува дека ќе има гласање за недоверба на британскиот премиер

пред 11 месец
Откако ќе исчезнат сегашните пречки

Трамп му вети на Џонсон многу голем трговски договор по Брегзит

пред 11 месец
Без договор за Брегзит - нема пари

Борис Џонсон планира да не ги плаќа на ЕУ договорените 30 милијарди фунти

пред 11 месец
Закана на британскиот премиер

Џонсон: Ќе ги вратиме илегалните мигранти во Франција

пред 11 месец