Ознака: блерим река
Регион

Блерим Река ќе стане министер за надворешни работи на Косово?

пред 4 години
Анализа на поранешниот амбасадоир и кандидат за претседател

Блерим Река: Без закон за ОЈО и расветлување на „Рекет“ нема датум во октомври

пред 5 години
повик на фејсбук

Река: Излезете да гласате, на вас е да одлучите за кого

пред 5 години
Аналитичарите не гледаат причина зошто АА и БЕСА би им ги препуштиле гласовите од Река на ДУИ и СДСМ

Божиновски: Силата на СДСМ без поддршката на ДУИ, ДПА, Алтернатива и НДП е 280 000 – 290 000 гласови

пред 5 години
кандидатот на беса и алијанса задоволен од резултатот

Река: Освоените гласови ја делегитимираат политиката на албанските партии кои се во власта

пред 5 години
кандидатот за претседател блерим река го оствари своето право на глас

Река: Со денешното гласање ќе докажеме дека сме држава подготвена за членство во ЕУ

пред 5 години
Македонија

Река од Тетово: Пишуваме историја за една Република за сите, со законот над сите

пред 5 години
Македонија

Сиљановска на кафе кај Блерим Река

пред 5 години
кампањата влегува во последната недела пред првиот круг избори

Голема промена, пат кон предвремени избори, газење напред – 21 април се поблиску

пред 5 години
кандидатот на алијанса на албанците и беса од тетовско желино

Река: За да биде држава, треба да има владеење на правото

пред 5 години
Македонија

Река во Гостивар: Државата не е приватна сопственост

пред 5 години
Кандидатот на Алијанса и Беса со порака од Кичево

Река: Во држава со неодговрни политичари треба да ги промениме нештата

пред 5 години
Македонија

Река: Судбината на овој народ не може да остане заложник на поединецот

пред 5 години
Македонија

Река: Републиката не ја признава дозираната демократија за „статистички нации”

пред 5 години
Претседателскиот кандидат во Брвеница

Река: Време е за претседател Албанец

пред 5 години
Македонија

Река: Имавме заробена држава, ние сме за слобода на гласачот

пред 5 години
Македонија

Река во Теарце: Јас велам република, а не друштво за сите

пред 5 години
Македонија

Река: Албанците не можат да бидат само аморфна маса и да се статистичка нација

пред 5 години
очекува поддршка од сите граѓани

Река: Не гледам зошто етничките Македонци не би гласале за мене

пред 5 години
кандидатот за претседател на движењето Беса и Алијанса на Албанците

Река од Сарај: Мојата програма е против празнење на државата

пред 5 години