Ознака: битола
Македонија

Милошоски: Во Битола има добро расположение за промени, Петровска нема реализирано ниту 5 проценти од изборната програма

пред 1 нед.
Магазин

Стефоска: Завод и музеј – Битола, Ислахането го става во списокот на објекти под привремена заштита

пред 3 недели
Македонија

Во Битола почина 19-годишна пациентка суспектна на коронавирус

пред 4 недели
Македонија

Заврши посетата на министерот Филипче и мајсторите кои беа ангажирани на уредувањето на болницата си ги собраа алатите и си заминаа

пред 1 месец
Магазин

Битола доби прво кафуле со знаковен јазик, сопственици се Радмила и Мартин, лица со оштетен слух

пред 1 месец
Македонија

Двајца пациенти починаа во регионалниот Ковид центар во Битола

пред 5 мес.
Македонија

ДЗСИ наложи итно санирање на руинираните простории во битолската болница

пред 5 мес.
Македонија

Хорор во битолската болница: На два кревети пациенти примаат инфузија, а на другите два лежат мртовци

пред 5 мес.
Магазин

Звуците и танцот на Офицерскиот дом

пред 6 мес.
Македонија

Медиумите и граѓанските организации треба да бидат партнери во надзорот на безбедносните агенции

пред 6 мес.
Македонија

Опремата под клуч во битолската болница, лекари и медицински персонал во изолација

пред 7 мес.
Македонија

Во Битола се одржа протест против полициската бруталност

пред 7 мес.
Македонија

Протест против полициската бруталност во Битола

пред 7 мес.
ВМРО – ДПМНЕ од Битола ја почна кампањата „Разговори за обнова на Македонија“

Мицкоски: Сакаме да бидеме политичари слуги на народот, а не политичари кои ќе владеат со народот

пред 2 години
Македонија

Причината непозната: Мртов маж пронајден во Битола

пред 2 години
Во Битола вечерва почнува филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Златна „Камера 300“ на француско-грчкиот директор на фотографија Јоргос Арванитис

пред 2 години
Македонија

Битола подготвена за отворање на 40-то издание на ИФФК „Браќа Манаки”

пред 2 години
следен противник на битолчани е металопластика

Победа за Еурофарм во својот деби натпревар во СЕХА лигата

пред 2 години
Со осум засилувања, солидни подготовки и спортски оптимизам

Ракометарите на „Еурофарм Работник“ подготвени за премиерата во СЕХА лига

пред 2 години
Македонија

Две трагедии ја потресоа Македонија: Еден мртов маж во Битола и еден во Скопје

пред 2 години