Ознака: битола
Економија

Битолчани за една година ќе добијат Лидл маркет

пред 9 мес.
Македонија

Мицкоски: Во Битола ќе започне изградба на нова противпожарна зграда во вредност од 1 милион евра

пред 1 година
Македонија

Пејачот Ламбе Алабаковски ја потпалил вратата на клубот „Иван Михајлов“ во Битола

пред 2 години
Македонија

Османи за културниот центар во Битола: Спорно беше името, инаку и ние ќе бевме таму

пред 2 години
Македонија

Еве кој бугарски тајкун стои зад културниот центар „Иван Михајлов“ (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Драги Ѓоргиев за Дојче веле: Смислена провокација која ги минира обидите за решавање на недоразбирањата меѓу Македонија и Бугарија

пред 2 години
Отворањето на Културниот центар „Иван Михајлов“ во Битола како повод

Чепреганов: Бугарскиот политички врв промовираше и рехабилитираше човек за кого постојат „говеда македонски“, а не Македонци!

пред 2 години
Македонија

Петков и Јотова ја уценуваат Македонија среде Битола (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Крвави ви се рацете“: Битолчани се кренаа против Петков и Бугарите (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Петков со хеликоптер ќе дојде во Битола за да промовира бугарски книги

пред 2 години
Македонија

Се чистат дивите депонии во Битола

пред 2 години
Македонија

Поранешната сопруга на секретарот на битолскиот КЦ „Иван Михајлов“ го скршила стаклото на „неговите простории“!

пред 2 години
Македонија

Во автобусот имало патници од Скопје, Битола, Струмица и Велес

пред 2 години
Македонија

Милошоски: Во Битола има добро расположение за промени, Петровска нема реализирано ниту 5 проценти од изборната програма

пред 3 години
Магазин

Стефоска: Завод и музеј – Битола, Ислахането го става во списокот на објекти под привремена заштита

пред 3 години
Македонија

Во Битола почина 19-годишна пациентка суспектна на коронавирус

пред 3 години
Македонија

Заврши посетата на министерот Филипче и мајсторите кои беа ангажирани на уредувањето на болницата си ги собраа алатите и си заминаа

пред 3 години
Магазин

Битола доби прво кафуле со знаковен јазик, сопственици се Радмила и Мартин, лица со оштетен слух

пред 3 години
Македонија

Двајца пациенти починаа во регионалниот Ковид центар во Битола

пред 3 години
Македонија

ДЗСИ наложи итно санирање на руинираните простории во битолската болница

пред 3 години