Ознака: бегалци
Свет

Eрдоган се закани: Милиони бегалци наскоро ќе тргнат кон ЕУ

пред 1 година
Регион

Грција со солзавец ги спречува бегалците да влезат во земјата (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Можна ли е нова мигрантска кризa: Грчките власти префрлаат бегалци од преполнетите острови

пред 1 година
Регион

Само го напуштило кампот: Дете од Сирија се удави на плажа во Грција

пред 2 години
трагедија во грчкото море

Се преврте гумен чамец со мигранти: Загинаа дете и бебе

пред 2 години
Свет

ЕУ го осуди трагичното убиство на бегалец од Судан кого Либијците го застрелаа во стомакот

пред 2 години
АЛАРМ ВО АТИНА

Илјадници сириски бегалци на пат кон Грција

пред 2 години
најмногу од авганистан

Во 2019 година во Грција пристигнале 25.590 нови бегалци

пред 2 години
ПОМОШТА ОД ЕУ НЕ Е ДОВОЛНА

Ердоган ја повтори заканата – ќе ја отвори браната за сириските бегалци

пред 2 години
НЕ САКААТ СЦЕНАРИО КАКО ВО 2016

Меркел и Ердоган разговараа за проблемот со бегалците

пред 2 години
Регион

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

пред 2 години
Регион

Се поголем број на мигранти и бегалци пристигнуваат во Грција

пред 2 години
ТУРЦИЈА НЕЗАДОВОЛНА ОД ПОДДРШКАТА

Ердоган: Можеме да ги пуштиме бегалците низ Европа

пред 2 години
НАПНАТА СОСТОЈБА

Тепачки во бегалскиот камп на Лезбос

пред 2 години
ЛЕЗБОС ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ПРАЗНИ

Грција донесе 1.500 бегалци на 15 километри до границата со Македонија

пред 2 години
ОПЕРАЦИЈА НА ВЛАДАТА ВО АТИНА

Островите се празнат, со бегалци се полни северна Грција

пред 2 години
притисок на островите

Грција се полни со бегалци, Турција под сириски притисок – Европа пред нова криза?

пред 2 години
Поминаа тринаесет дена и станува сѐ потешко

Спасувачки брод со 356 мигранти заглавен во Медитеранот, ЕУ преговара

пред 2 години
Берлин за првпат прифаќа деца на терористи од Сирија

Четири германски деца родени во ИД се вратија дома од Сирија

пред 2 години
бегаат од војни, прогони и од глобалното затоплување

Најголем број на бегалци во светот од Втората светска војна

пред 2 години