Ознака: автобус
Магазин

Како во „Ко то тамо пева“: Ученици од Кавадарци го туркаат да запали автобусот кој ги носи на екскурзијата во Франција

пред 1 нед.
Спорт

Имале и друг автобус: ЦСКА Софија поради провокација дојдоа во Скопје со лого „дека иднина без историја“

пред 10 мес.
Македонија

Русковска испитува зошто МВР со месеци го чувало решението за привремено затворање на техничкиот преглед во кој поминал автобусот, што изгоре во Бугарија

пред 1 година
Регион

Како сцена од Балканкан: Бугарите морале да ги издишуваат гумите од камионот за да влезе во мртовечницата (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Бугарска министерка: Пожарот на автобусот е многу чуден

пред 2 години
Македонија

Министерството за транспорт со нови сознанија: Лиценците за влез и излез од државата не биле на изгорениот автобус

пред 2 години
Македонија

Пронајдено и 45-тото тело во изгорениот автобус

пред 2 години
Македонија

Дали во автобусот имало уште еден човек?

пред 2 години
Македонија

Автобусот сепак кочел

пред 2 години
Македонија

Имале среќа: Ова се преживеаните во автобусот

пред 2 години
Македонија

Во автобусот имало патници од Скопје, Битола, Струмица и Велес

пред 2 години
Македонија

Автобусот бил на тетовскиот авто-превозник Беса транс

пред 2 години
Македонија

Заев:Еден од преживеаните ми кажа за голема експлозија во автобусот

пред 2 години
Македонија

Трагедија на автопатот „Струма“ во Бугарија: Се запали македонски автобус, загинале 46 лица меѓу кои и 12 малолетници

пред 2 години
Регион

Во Хрватска излета автобус и се преврте, повредени се осум патници

пред 2 години
Македонија

Aвтобус нагло закочил, повредени шест патници повредени

пред 4 години
Македонија

Три години затвор за возачот на автобус за сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

пред 4 години
Македонија

Момче се бори за живот по тепачка во автобус на ЈСП

пред 4 години
Магазин

Стриптиз во градски автобус во Белград (ВИДЕО)

пред 4 години
Во Тетово и Гостивар 

За пет часа откриени 44 технички неисправни автобуси и комбиња

пред 4 години