Ознака: автобус
Македонија

Aвтобус нагло закочил, повредени шест патници повредени

пред 4 мес.
Македонија

Три години затвор за возачот на автобус за сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

пред 5 мес.
Македонија

Момче се бори за живот по тепачка во автобус на ЈСП

пред 6 мес.
Магазин

Стриптиз во градски автобус во Белград (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Во Тетово и Гостивар 

За пет часа откриени 44 технички неисправни автобуси и комбиња

пред 6 мес.
нема повредени

Изгоре автобус на ЈСП во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Регион

Среде автопат: Се запали автобус во Хрватска (ФОТО)

пред 6 мес.
Несреќа кај познатото грчко летувалиште

Кај Лептокарија: Изгоре српски автобус, душек се заглавил меѓу тркалата (ФОТО)

пред 7 мес.
еден загинат и четиринаесет повредени

ЈО со првични сознанија за тешката сообраќајка кај Ново Село

пред 7 мес.
Регион

Експлозија во автобус во Белград, петмина повредени

пред 7 мес.
Спорт

Брендираниот автобус подготвен за европските шампиони (ФОТО)

пред 9 мес.
нема повредени

Изгоре автобус кој превезувал ученици од штипското село Пиперово

пред 9 мес.
морале да интервенираат противпожарни единици

Драма на македонско-српската граница: Се запали автобус полн со патници (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Регион

Остана без покрив: Maкедонски автобус во Бугарија сакал да помине на понизок надвозник (ФОТО)

пред 9 мес.
Трагедија на патот Кичево-Гостивар

Возач на автобус починал на Стража: Запрел на пауза па му се слошило

пред 10 мес.
По директен судар со друго возило

Автобус падна во провалија во Боливија, најмалку 25 загинати (ФОТО)

пред 10 мес.
Киднаперот се заканувал дека со штрафцигер ќе го убие шоферот

Драма во Љубљана: Обид за киднапирање автобус, едно лице убиено

пред 11 месец
Македонија

Притвор и за возачот на автобусот кој се преврте кај Ласкарци

пред 12 мес.