Ознака: Антонио Милошоски
бара да се формира анкетна комисија

Милошоски: Сакаме граѓаните да видат како СЈО потрошило 15 милиони евра

пред 9 мес.
Милошоски не исклучува нова средба на работните групи

Бараат да гони и актуелни случаи: ВМРО-ДПМНЕ одговори на предлогот на власта за формирање на ново обвинителство (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Македонија

Милошоски: Заев се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на Јанева

пред 9 мес.
пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ го демантира локвенец

Милошоски: Денеска ниту имаше ниту е планирана средба на работните групи

пред 9 мес.
Македонија

Милошоски: Заев најави дека за десетина дена Јанева ќе биде во куќен притвор

пред 9 мес.
Македонија

Милошоски: И натаму сме далеку од договор за Законот за јавно обвинителство

пред 9 мес.
ПРАТЕНИКОТ СО ТРИ ПОЕНТИ

Милошоски: Јанева е во притвор, таа не смее да комуницира со СЈО

пред 9 мес.
Македонија

Милошоски: Браво Стево!

пред 10 мес.
Македонија

Милошоски: Предлагаме и Комисијата за избори и именувања да предлага кадри до Советот на јавни обвинители (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

Милошоски: Рускоска кога станува збор за неподобни личности се однесува како Обвинител, а кон Јанева се однесува како адвокат

пред 10 мес.
нова средба по 15 август

Разликите остануваат, преговорите за Законот за јавно обинителство одат на одмор (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

Власта и опозицијата ги приближиле ставовите за буџетот и одговорноста на обвинителите

пред 10 мес.
Жестока расправа за советникот на премиерот

Милошоски: Зафировски нема врска со Макрон, туку помага за извоз од фирмите на Заеви ; Заев: Лажете бесрамно

пред 10 мес.
Пратеникот рече дека премиерот не сакал да одговори кој го потпишал договорот со советникот

Милошоски: Зафировски нема никаква врска со Макрон туку со фирмите на Заеви

пред 10 мес.
Македонија

Милошоски: Јавноста има право да знае од што боледува Специјалната обвинителка

пред 11 месец
Македонија

Милошоски за случајот „Рекет“: Главниот нарачател кој давал одредени инструкции е дел од власта (ВИДЕО)

пред 11 месец
Пратеникот прашува зарем е толку незгодно да се излезе пред новинарите?

Милошоски: Димитров потпишува битен договор со украинската амбасадорка, но се крие од јавноста

пред 11 месец
пратеникот со статус на фејсбук

Милошоски: Наскоро ќе се дознае вистината за разговорите на Заев со лажниот Порошенко

пред 11 месец
пратеникот со статус на фејсбук

Милошоски: Заев излажа дека во јануари во Давос се сретнал со Порошенко

пред 11 месец
Македонија

Милошоски: Лажните разговори се сериозен дипломатски скандал

пред 11 месец