Ознака: Антикорупциска комисија
Македонија

Уставен ја отфрли иницијативата на Антикорупциска за унинување на правата на пораншните претседатели на Македонија

пред 3 недели
Македонија

Антикорупциска се подготвува за избори: Објави повик за набљудувачи

пред 4 мес.
Македонија

По подолг молк се јави Антикорупциска комисија: Будно ќе ги следеле институциите

пред 6 мес.
Македонија

Догодина Антикорупциска ќе го проверува имотот на судиите и обвинителите

пред 10 мес.
дкск побара одоговорност за градоначалникот беџети

Антикорупциска: Платформата на Матка не може да се легализира (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Антикорпуциска ќе расправа за овластување на лице задолжено за дупликат клучеви од сефови и безбедносни врати

пред 1 година
Македонија

Врховен и одговори на Антикорупциска: Постапуваме согласно уставните и законските надлежности

пред 1 година
рекација на прес конференцијата на вмро-дпмне

Кабинет на Пендаровски: Jа повикуваме Антикорупциска да ги провери наводите на ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
Законот бил јасен

Антикорупциска побара од Заев да предложи министер за финансии во најкус можен рок

пред 1 година
Македонија

Невладините ќе ја мониторирираат Антикорупциска комисија

пред 1 година
Македонија

Премиерот Заев му нареди на Зоран да го повлече предлогот за министер за финансии (ВИДЕО)

пред 1 година
ДКСК отвора и затвора предмети

Антикорупциска отвори постапка за пратеничката од СДСМ, Тања Ковачев

пред 1 година
на возилото не се гледале табличките

Антикорупциска не покрена постапка против Курто Дудуш (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Ивановска: Системот за вработување генерира непотизам (ВИДЕО)

пред 1 година
Седница на антикорупционерите

Антикорупциска ги отфрли сите пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
го прекршиле изборниот законик

Антикорупциска иницираше постапка против градоначалниците на Гази Баба и Штип

пред 1 година
Антикорупциска расправа

Се поткупуваат ли земјоделците среде избори?! (ВИДЕО)

пред 1 година
ОПОЗИЦИЈАТА АЛАРМИРА ЗА СЛУЧАИ НА НЕПОТИЗАМ

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК мора да се ослободи од притисокот на Зоран Заев и власта

пред 1 година
ЈАВНА СЕДНИЦА НА АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ

ДКСК одби 8 приговори на ВМРО-ДПМНЕ, велосипедите на Шилегов под надзор на јавен обвинител

пред 1 година
ОБЈАВЕНА ТУРБО ГОДИШНА ПРОГРАМА

Имотите на Владимир Панчевски и на Јово Вангеловски под лупа на антикоруциска

пред 2 години