Ознака: Албин Курти
Регион

Го пишал на сопругата: Kурти купил стан во Норвешка за 400.000 евра

пред 1 месец
Регион

Шешељ: Kурти е психопат, тој никогаш не се смее

пред 1 месец
Регион

Кој е Албин Курти: Портпарол на УЧК кој облече сако

пред 2 мес.
Регион

Пријателот на Заев, Курти сака да им ја скине струјата на Србите на Косово

пред 2 мес.
Регион

Пријателот на Заев, Курти ја нарече Македонија “приремена држава“

пред 2 мес.
Македонија

Заев ставил параф на договор војската на Косово да може да влегува и да престојува во Македонија

пред 3 мес.
Регион

Кој е Албин Курти: Фрли солзавец во Парламентот, Американците му ја урнаа владата

пред 3 мес.
Македонија

Скопје блокирано: Поради Курти луѓе не можеа да отидат на погреб (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Регион

Албин Курти е првото лице на Косово кое ја прими вакцината на Астра Зенека

пред 8 мес.
Регион

Албин Курти официјално ја презеде должноста

пред 9 мес.
Регион

Ричард Гренел: Албин Курти отсекогаш бил антиамерикански настроен

пред 9 мес.
Регион

Албин Курти: Ова беше референдум за правда и за работа и против окупацијата на државата и корупцијата

пред 10 мес.
Регион

Албин Курти не може да учествува на вонредните парламенарни избори во Косово

пред 11 мес.
Регион

Курти најавува дека избори во Македонија ќе има во јуни откако се слушна со Пендаровски и Спасовски

пред 2 години
Регион

Отворено писмо на Харадинај до Курти: Не ја укинувај таксата, те молам

пред 2 години
Регион

Рама до Курти: Не можете да се правите патриот а да седите дома по пижами

пред 2 години
љубовта на албин и лидија била голема

Таткото се самоубил поради големиот притисок: Курти бил во врска со ќерка на српски министер

пред 2 години
Македонија

Харадинај за Курти: Тој е еден добар измамник

пред 2 години
Македонија

Курти: Мислам дека е неправедно што Албанија и Северна Македонија не ги започнуваат преговорите

пред 2 години
Македонија

Во Тирана: Возилото на Курти се судрило со полициско возило

пред 2 години