Ознака: Албин Курти
Регион

Вучиќ: Посетата на Курти на Тетово е промоција на „Голема Албанија“

пред 11 мес.
Македонија

Знаме на „Голема Албанија“ се вееше во Тетово пред Курти и албанските домаќини (ФОТО)

пред 11 мес.
Регион

Вучиќ: Курти сака војна по секоја цена

пред 1 година
Регион

Вучиќ: Бесмислен е дијалогот со Курти

пред 1 година
Регион

Сопругата на Албин Курти помага во санацијата на српското електростопанство

пред 1 година
Регион

Курти ќе ги зачувува достинувањата на Призренската лига сосе делови од Македонија во неа

пред 1 година
Регион

Курти протестите во Митровица ги спореди со Милошевиќ

пред 1 година
Регион

Лајчак се сретна со Курти во Приштина

пред 1 година
Регион

Акција „Чистач“: Курти спрема пеколен Велигден за Србите на северот на Косово

пред 1 година
Регион

Албин Курти со елече во српски затвор (ФОТО)

пред 1 година
Регион

100 милиони евра: Премиерот на Словенија ја финансирал кампањата на Курти со државни пари?

пред 1 година
Регион

Курти му се заблагодари на Вук Јеремиќ за независноста на Косово

пред 1 година
Регион

Kурти дели слики со Голема Албанија со Македонија внатре (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Курти лежеше во српски затвор за тероризам (ВИДЕО)

пред 2 години
Регион

Курти бара од Вучиќ исти права за Албанците во Бујановац и Прешево како Србите на Северот на Косово

пред 2 години
Регион

Курти тврди дека Србија е лош сосед на Балканот

пред 2 години
Регион

Вучиќ ќе ве срамни со земја, му рекол амбасадорот на САД на Курти

пред 2 години
Регион

Привиден мир на Косово: По средбата со американскиот амбасадор Курти попушти

пред 2 години
Регион

Курти се сонча во Грција во луксузен ресорт за 500 евра од ден (ФОТО)

пред 2 години
Регион

Курти имал заштедено само 400 евра а за кирија на станот плаќа 250

пред 2 години