Ознака: аерозагадување
нови такси во авио сообраќајот поради загадувањето

Поскапуваат авионските билети ширум Европа

пред 2 години
според извештајот на ОН и СЗО

Западен Балкан е европски првак во загаденост на воздухот

пред 2 години
Нова мерка против аерозагадувањето

Шилегов ќе субвенционира инвертер клима уреди

пред 2 години
ако владата не свика итна седница за загадувањето

Здружението „Канцерогено општество“ се закани дека ќе блокира сообраќајници

пред 2 години
полска да и исплати отштета на Волшчак од 1.190 евра

Падна првата пресуда со која се потврдува правото на граѓаните да дишат чист воздух

пред 2 години
Во ек на екстрeмно загадување градежниците турбо работат

Инсепекторите на терен, Шилегов ќе ги чека извештаите, па ќе се знае дали некој е казнет

пред 2 години
стапија во сила 13 ИТНИ МЕРКИ ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

Град Скопје го поскапе паркингот, јавниот превоз бесплатен поради загадувањето

пред 2 години
ЈСП од 12 часот вози бесплатно

Активирани мерките против загадувањето во Скопје

пред 2 години
Поради загадувањето на воздухот и надминување на прагот на информирање

Да не се излегува без потреба и да се користи јавен превоз, вели Макрадули

пред 2 години
според податоците од мерните станици

Македонците и денеска се „гушат“ во загаден воздух

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ за загадувањето

Заев е човекот кој одеше од град во град викајки ајро, ајро, ветуваше чист воздух

пред 2 години
започна дистрибуцијата

Средните училишта во Скопје добија прочистувачи на воздух

пред 2 години
Во ек на енормно загадување, Владата реши да побара странски донатори за помош

Дураку излезе од маглата

пред 2 години
Филипче ни кажа што да правиме кога е загадено

Остануваат старите препораки, останува и загадувањето

пред 2 години
ваш став

Ќе се разбудат ли политичарите или сите ќе се угушиме?

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ за загадувањето

Ветуваа итни мерки за почист воздух, а две години не видовме ниту една мерка

пред 2 години
во собранието се одржа јавна расправа за состојбата со загадувањето

Макрадули тврди: Информацијата на „Еуроњус“ дека Македонија е најзагадена земја во Европа е неточна

пред 2 години
Македонија

Владата најавува план со кој тврди дека аерозагадувањето за две години ќе се преполови (ВИДЕО)

пред 2 години