Бразилците стравуваат дека ова првенство за Нејмар е завршено. Тој доби повреда на десниот зглоб кој му е отечен. Се појави фотографија од повредата и ногата изгледа страшно.

Селекторот Тите сепак е оптимист.

– Можете да бидете сигурни дека Нејмар повторно ќе игра на овој Мундијал. Ова сигурно го знам, изјави Тите за „RMC Sport“.

Што мислите вие?