Кристијано Роналдо игра добро во Катар и очигледно е дека отказот од Манчестер Јунајтед немаше големо влијание.

На мечот со Гана даде гол од пенал и тоа беше погодок на петто светско првенство.

Погледнете ја реакцијата на дефанзивецот на Гана кога Роналдо скокна високо два метра“.