Ништо не му одеше на Роналдо во Љубљана. Освен што Португалија загуби од Словенија, Кристијано се караше со кого стигне.

Капак на сѐ беше крајот на мечот кога доби бакнеж од еден словенечки навивач.

 

 

Фанот искоментира: На ова чекав 20 години.

Кој знае дали бакнежот му се допадна на Кристијано.