Ознака: кристијано роналдо
Спорт

Јуве е во долгови, го продава Роналдо на Челзи?

пред 2 мес.
Спорт

Се врати Роналдо, се враќа ли и Серија А?

пред 3 мес.
Спорт

Дали е човек или машина: Роналдо за 45 секунди направи 142 стомачни (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Спорт

Трансфер бомба: Роналдо се сели во ПСЖ?

пред 5 мес.
Спорт

Роналдо: Кога Португалија стана европски првак се опијанив

пред 8 мес.
Спорт

Знае да се и да се опушти: Роналдо обожува босански бурек (ФОТО)

пред 8 мес.
јуве утре гостува во бергамо

Дали Роналдо навистина е повреден или е во немилост на Сари?

пред 9 мес.
Спорт

Манекенката немаше ништо против: Кристијано ја испофаќа Георгина за задникот

пред 9 мес.
Спорт

Роналдо: Не бркам рекорди, рекордите ме наоѓаат мене

пред 10 мес.
Моделката ужива во животот со португалскиот фудбалер

Георгина Родригес: Не сме во брак со Кристијано зашто имаме поинтересни планови

пред 11 месец
Португалскиот фудбалер признава дека е заљубен „до уши“

Кристијано Роналдо: Ниту еден постигнат гол не е подобро чувство од сексот со Георгина

пред 11 месец
Спорт

Брзо го препознаа: Роналдо со брада и коса жонглираше во центарот на Торино (ВИДЕО)

пред 11 месец
сака да ги повика на вечера и да им се заблагодари

Немал што да јаде: Роналдо ги бара продавачките кои му ги давале хамбургерите што не се продале

пред 11 месец
не сака брак

Роналдо ја сака Георгина, но засега нема да се жени

пред 11 месец
од почит кон соиграчите на Јувентус

Роналдо одби да ја носи ознаката на најдобaр играч во Серија А

пред 12 мес.
кој е најдобриот фубалер моментално во светот?

Суперкомпјутер го бележел секој потег на Меси и Роналдо и открива кој од нив е подобар

пред 12 мес.
Спорт

Претседателот на „Кралевите“: Секогаш ќе ни недостасува Роналдо

пред 1 година
Спорт

Роналдо се поднови со нова куќа: Георгина ќе ужива во четири спални соби, базен, кино и поглед кон Медитеранот (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Рај за женски очи: Роналдо соблечен само во боксерици (ФОТО)

пред 1 година
Никој не може да припари

Роналдо живее во вила со тајни тунели и бункер (ФОТО)

пред 1 година