Кристијано Роналдо пазари нов апартман во Лисабон. Ова е вистински луксуз откаде целиот град се гледа како на дланка.

Се наоѓа на 14 кат и има џакузи, играчницам кино, три спални соби кои ќе бидат доволни за него, Георгина и купот деца.

Кога ќе сака да се релаксира има на расолагање сопствен базен со хидромасажа.

Дали можеби ова значи дека Кристијано се враќа дома и го напушта Торино.