Фудбалската школа „Фер плеј“ од Охрид стана државен првак на Македонија во детски фудбал за генерација 2015 година.

Во конкуренција од 120 клубови од цела Македонија со вкупно 1500 фудбалерчиња, „Фер Плеј“ се искачи на победничкиот пиедестал без пораз.

На завршниот турнир победени беа Парк сити (екс Вардар), Шкендија од Тетово, Тиквеш од Кавадарци и екипата на Кул (Cool) во финалниот натпревар, информираат од клубот.