Ознака: охрид
Магазин

Фотографија од „Св. Јован Канео“ наградена од “Тајмс“

пред 3 мес.
Македонија

Истакнати членови на СДСМ од Охрид формираат независна советничка листа

пред 3 мес.
Македонија

Почнува-Денеска во Охрид се формира првата независна листа кандидати за локалните избори

пред 3 мес.
Македонија

Спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид се подготвува за вакцинација

пред 3 мес.
Економија

Хотелите од Охрид и Струга со специјален попуст за туристите од Србија

пред 4 мес.
Магазин

Стефоска: Имајќи предвид дека не сме способни да го заштитме Охрид, нека биде ставен на листата на наследство во опасност на УНЕСКО

пред 5 мес.
Магазин

Охридските културни работници со поддршка за Протестниот марш на иницијативата „Култура или фискултура?“

пред 5 мес.
Македонија

Георгиевски: „Ремис“ на местото на ресторанот „Парк” ќе се гради хотел на три ката и потпокрив

пред 5 мес.
Македонија

Охрид ново корона жариште: Бројот на позитивни на вирусот не спласнува

пред 5 мес.
Магазин

Се менува фасадата на Амамот во Охрид, Завод и музеј констатирал нелегални активности, градежната инспекција се прогласи за ненадлежна

пред 6 мес.
Магазин

Охрид денеска го чествува Прличев

пред 6 мес.
Магазин

Охрид во поддршка на лицата со ретки болести: Самоиловата тврдина блесна во боите на ретките болести

пред 6 мес.
Магазин

За градоначалникот на Охрид не е трагедија што градот може да биде ставен на листата на светско културно наследство во опасност

пред 6 мес.
Магазин

Романо Проди предложи објавување на Зборник и видео издание на Охридската академија на хуманоста

пред 6 мес.
Магазин

Барџиева-Трајковска за Охридскиот регион во опасност: Владата, Министерството за култура и двете управи ја имаат целата одговорност за непостапувањето

пред 6 мес.
Магазин

Почна Меѓународната научна конференција „Охрид- Водици 2021″

пред 7 мес.
Македонија

Апел од екологистите до Пендаровски: Итно да се донесе наредба за забрана на урбана и крајбрежна трансформација во Охридскиот регион

пред 7 мес.
Македонија

Бочварски: Ќе ги преземеме сите чекори статусот на Охридскиот регион во УНЕСКО да не биде загрозен

пред 7 мес.
Магазин

Барџиева: Главната одговорност и вина за состојбата во Охрид за УНЕСКО, ја има Владата и премиерот

пред 7 мес.
Македонија

Љутков: СДСМ со своите лаги и никаква реална активност успеа да го загрози во целост статусот на охридскиот регион во УНЕСКО

пред 7 мес.