Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез се појавија на МТВ европските награди во Севиља. Тие беа едни од главните ѕвезди на црвениот тепих и најфотографирани.

Кристијано беше облечен со црвен костум со бела маичка и патики, додека Георгина во елегантен син фустан.

Во еден момент,Кристијано ја фати Георгина за задникот, на радост на камерманите кои не пропуштија да го забележат овој момент.