Вардарци продолжија со победи, овој пат во Сеха лигата.Совладана е Војводина со 26-23. Иако мора да се признае дека триумфот дојде со многу мака поради преполовениот состав.Тренерскиот тандем Кошкаров-Парондо одлучија да одморат поголем дел од играчите, а згора на тоа во првите минути се повреди и Криштопанс.

Тоа резултираше со игра гол за гол па Вардар дури пред крајот на мечот ја направи предноста од три гола.Следниот меч Вардар го игра в сабота со Киелце во Лигата на шампионите.