Македонија повторно е во игра за второто место.Она што се чинеше како невозможно по поразот од Украина и по дебаклот од Англија сега е реалност. Со седум бодоби, колку што имаат и Украина и Англија влегуваме во  дуели со истите противници нагости.

Ќе се надеваме на добар резултат па потоа што даде господ против Англија во Скопје.

Вечерва Македонија против Малта одигра рутински, на резултат, колку што беше потребно и славеше со головите на Елмас и Манев.