Ознака: лига на шампиони
Спорт

ЛШ: Елмас на дуел со Барса, Мурињо против Лајпциг

пред 6 мес.
Во шпанското гратче Ирун

Пораз на Еурофарм Работник во ракометната Лига на шампиони

пред 8 мес.
Спорт

Црвена звезда не издржа во Минхен; Очаен Реал Мадрид во Париз (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Прво коло од Лигата на шампионите

Наполи со Елмас го сруши шампионот, Барса се спаси во Дортмунд (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Млади фудбалери за кои се очекува да ги предводат своите екипи

Најголемите пет фудбалски „бисери“ во Лигата на шампионите (ФОТО)

пред 9 мес.
„Марка“ со рангирање на потенцијалните млади ѕвезди во Лигата на шампионите

Елиф Елмас меѓу фаворитите да блесне на европската фудбалска сцена

пред 9 мес.
Спорт

Почнува ЛШ: Македонија со Елмас ќе има претставник во најквалитетното натпреварување

пред 9 мес.
лига на шампиони

Звезда го доби Баерн, Динамо М.Сити, Барса во „групата на смртта“

пред 9 мес.
Балканските екипи со шампионски настап

Црвена звезда и Динамо на добар пат кон Лигата на шампионите (ВИДЕО)

пред 9 мес.
УЕФА ги објави натпреварите за влез во лигата на шампионите

Елиминацијата на Копенхаген на Црвена звезда и донесе 7.750.000 евра

пред 10 мес.
Резултати од квалификациите на ЛШ

Ѕвезда испушти победа во финишот, Динамо само 1-1 на Максимир,Ајакс го издржа пеколот во Солун (ФОТО)

пред 10 мес.
Спорт

Резултати ЛШ: Maрибор испадна, Ѕвезда и со пораз продолжи во следната рунда

пред 10 мес.
НЕ ГО ПОМИНАА ПРВОТО КОЛО

Шкендија шокирана во судиското продолжение

пред 11 месец
Спорт

Резултати ЛШ: Молдавски Шериф поразен дома со 0-3

пред 11 месец
Спорт

Вардар сигурен за ЛШ и во сезоната 2020/21

пред 11 месец
Познати екипите во најсилното ракометно натпреварување

Лигата на шампиони ќе врие од фаворити, Македонија со двајца учесници (ФОТО)

пред 11 месец
од бината на плоштад Македонија

Десингер-Дибиров: Какво време дојде Германец да сака да живее во Македонија

пред 12 мес.
во својата прва сезона на тренерското место на Вардар

Парондо: Никогаш не размислував за ваков епилог

пред 12 мес.
Ливерпул го совлада Тотенхем со 2:0

Ливерпул е нов фудбалски шампион на Европа (ВИДЕО)

пред 1 година
Познати екипите против коишто може да играат македонските претставници во европските купови

Стеауа, Легија, Хајдук, Ренџерс… можни противници на Ѓорче, Академија и Шкупи

пред 1 година