Каква ждрепка во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Реал Мадрид ќе игра со Челзи, Интер со Бенфика а Манчестер Сити со Баерн. Од четвртфиналето е можно да играат екипи од иста земја па така ќе се сретнат Наполи и Милан.

Можните полуфиналните двојки се Наполи/Милан против Интер/Бенфика и Реал/Челзи против Сити и Баерн.