Принцот на Саудиска Арабија Мухамед бин Салман стана на газда на премиерлигашот Њукасл за 350 милиони фунти.

Тој има вистински дворец во стилот на 17 век и Луј 14 кој се простира на 5000 метри квадрати. Богатството на принцот е околу 377 милиони евра.

Дворецот има вински подрум ,базен , аквариум со ајкули и риби, ноќен клуб, соба за медитација, терен за сквош, кино….

Кај принцот се наоѓа и сликата Салваторе Мунди на Да Винчи која чини 400 милиони евра

Вистиски рај.