Со својот совршен изглед на црвениот тепих, поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ, покажа дека може без никаков комплекс да се споредува со холивудските ѕвезди.

Таа му беше поддршка на нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер за време на доделувањето на наградите за Маж на годината на магазинот „GQ“ во Берлин, каде што Бастијан доби една од наградите.