Претседателот на Србија Александар Вучиќ е примен во болница поради проблеми со срцето, соопштија од неговиот кабинет. Оттаму велат дека тој ќе биде на ВМА се додека не му се стабилизира состојбата.

Него вчеравечер нагло му се слошило откако беше на разгледување на проектот „Белград на вода, по што одговараше на новинарски прашања.