Ознака: Александар Вучиќ
Регион

Вучиќ: Светот се приближува до голем конфликт невиден од Втората светска војна

пред 2 недели
тврди Шешељ

НАТО во 1999 година го бомбардирал министерството на Вучиќ за да го убие!

пред 1 месец
Регион

Тоа не е нивна работа и нема што да бараат таму: Вучиќ не дозволи амбасадори да влегуваат во српските касарни

пред 1 месец
Регион

Вучиќ со прашање до НАТО: Турција има 32 пати повеќе летови за Русија, не сакате да ја протерате ?

пред 4 мес.
Регион

Вучиќ тврди дека има договор за крај на војната во Украина

пред 4 мес.
Регион

Вучиќ: Не бараме од Македонците да сменат јазик и име

пред 6 мес.
Македонија

Пендаровски нема став дали Србија е безбедносна закана за Македонија

пред 6 мес.
Македонија

Пресинг ТВ беше во право: Пендаровски дури вчера му честитал на Вучиќ

пред 6 мес.
Македонија

Пендаровски му честитал на Вучиќ за победата, но честитката никаде не е објавена

пред 6 мес.
Регион

Вучиќ: Резервите со нафта ни се полни до врв, повеќе и од некои земји-членки на ЕУ

пред 7 мес.
Македонија

Проси-држава: По вакцини, Вучиќ ќе ни даде да јадеме и леб

пред 7 мес.
Регион

Вучиќ набавува резерви сол: Нека ми се смеат, како што ми се смееја за вакцините

пред 8 мес.
Регион

Вучиќ: 92 инвеститори со кои преговараме ќе донесат 7,3 милијарди евра, а ќе ги вратиме и занаетичиите во Србија

пред 8 мес.
Спорт

Вучиќ: Никогаш не се случило да имаме толку новинари, секретарки, готвачи да сакаат да го видат Ноле

пред 8 мес.
Регион

Спречен атентат: Звицер планирал во февруари да го ликвидира Вучиќ

пред 9 мес.
Регион

Вучиќ: Само Србија нема никаков спор со Македонија

пред 10 мес.
Македонија

Најавен протест: Заев не го сакаат ниту во Тирана

пред 10 мес.
Регион

Вучиќ им порача на амбасадорите: Нема да дозволам понижување на Србија

пред 1 година
Регион

Вучиќ: НАТО мислеше дека не сум сериозен кога им велев дека ќе ги кренам авионите

пред 1 година
Регион

Поранешен член на УДБА тврди: На Вучиќ сакаат да му стават отров во јадењето за да изгледа како срцев удар

пред 1 година