Гордан Грлиќ Радман, министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска е позтивен на корона, јави хрватското радио.

Тој пред неколку денови беше во Македонија каде имаше средби со државниот врв. По оваа објава премиерот Ковачевски, претседателот Пендаровски и шефот на дипломатијата Османи би требало да одат во карантин или да се тестираат.