голема афера во бугарија

Пријателот на Заев, Бојко спие со пиштол над главата (ВИДЕО)

17.06.2020 / 22:13

Голема афера ја тресе Бугарија.Главен актер е кој освен премиерот Бојко Борисов.Тој се жали дека е прислушкуван од братот на претседателот Радев со кого не се во добри односи.

Бугарските медиуми денеска објавија фотографии од спалната соба на нивниот премиер Бојко Борисов. На една од фотографиите се гледа како Борисов спие, а на друга дека на наткасната има пиштол, а фиоката е полна со злато и евра. Борисов попладнево одржа конференција за медиуми и за овие снимки го обвини директно претседателот на државата Румен Радев.

 

R

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Регион

За 1.700 денари со оваа пирамида можете да се заштите од корона (ФОТО)

пред 1 ден
Регион

Да не ни е криво што не одиме на одмор: Kороната во Грција сериозно се зголемува

пред 2 дена
Регион

Српската војска по две децении стапна на Косово

пред 2 дена
Регион

Реши да признае по две децении: Kреаторот на Косово вели дека создале мафијашко муслиманска држава

пред 5 дена
Регион

Бугарија забрани да се регистрира македонско здружение

пред 5 дена
Регион

Предизвикуваат рак и Алцхајмер: Отровните честици од Бејрут ќе стигнат и на Балканот

пред 6 дена
Регион

Ковачев побара јавно да се објават имињата на Македонците што имаат бугарски пасош

пред 6 дена
Регион

Средбата со Глигоров можела да биде пресвртница: Tодор Живков бил подтотвен да ја признар македонската нација

пред 1 нед.
Регион

Ова село неколку години било седма република во поранешна Југославија (ФОТО)

пред 1 нед.
Регион

Се е исто како од времето на Јоже: Вака изгледа креветот во кој спиел Тито (ФОТО)

пред 1 нед.