Ознака: Бојко Борисов
морал да искрши даска со рака

Бојко Борисов доби деветти дан во олимписко теквондо

пред 4 недели
Регион

Ципрас до Борисов: Бугарите ги крадат парите од европските фондови

пред 3 мес.
Вторпат за Илинден во Скопје

Борисов и Заев ќе се поклонат на гробот на Гоце Делчев, но бугарскиот премиер нема да оди на Мечкин Камен

пред 3 мес.
Во интервју за БГНЕС

Заев: Со Бојко Борисов ги охрабруваме историчарите да ја завршат работата

пред 3 мес.
Македонија

Заев: Борисов не ме повика да разговараме за Орце Камчев, тој е европски премиер

пред 3 мес.
Македонија

Пендаровски му се обрати на Борисов со „љубави“ (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Неформално дружење во сараево

Ела тука со нас: Борисов го викна Пендаровски да им се придружи со Брнабиќ (ВИДЕО)

пред 3 мес.
според премиерот се работело за грешка

Заев: Ќе реагирам кај Борисов за терминот „Северномакедонски“ политичари (ВИДЕО)

пред 3 мес.
го обвини дека е дволичен

Дачиќ му се налути на Борисов за Косово

пред 4 мес.
Македонија

Борисов е задоволен од македонскиот претседател за Гоце Делчев

пред 4 мес.
Двајцата премиери на средба во Познањ

Џабе сме Северна, кога е топло, се пошегува Заев со Борисов (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Бугарскиот премиер за изборот на Георгиева за шефица на европската дипломатија

Борисов: Косоварите, Албанците, Македонците и Србите ќе речат заради Бугарката не добиле покана

пред 4 мес.
Македонија

Заев му одговори на Борисов: За да успееме треба заедно да зрееме

пред 4 мес.
Глумецот на гости кај бугарскиот премиер

Борисов на Сталоне: Ти си уште истиот Рамбо – Што, во Северна Македонија да не е поубаво? (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Регион

Бојко Борисов го повози Ципрас со џип (ВИДЕО)

пред 5 мес.
го пречека премиерот бојко борисов

Папата во Софија ќе одржи молитва пред престолот на Кирил и Методиј (ВИДЕО)

пред 6 мес.
го пофали соседот

Борисов: Србија е неодвоив дел од Европа и верувам дека наскоро ќе стане членка на ЕУ,

пред 8 мес.
потврдено пријателство

Вучиќ ќе го одликува Борисов со орден

пред 8 мес.