Шпанската водителка Алба Кариљо, инаку поранешна сопруга на тенисерот Фелисијан Лопез, неодамна гостувала во една емисија каде зборувала и за фудбалерите.

Попрецизно, имала порака за нив откако на својот Инстаграм профил постави гола фотографија.

Фудбалери, престанете да ми пишувате и испраќате фотографии. Не ме интересирате, остро одговорила Алба.

Ова го порача само неколку месеци откако беше во врска со голманот на Реал, Тибо Курто, но Алба на тоа не гледа така.

Тоа со Курто, тоа и не беше баш врска. Не се смета дека сме биле пар“, признава Алба.

 

View this post on Instagram

 

Prometí foto en bikini pero no me lo he traído🤷🏼‍♀️ 👙🤦🏼‍♀️ @yaesmediodiaoficial

A post shared by Alba Carrillo (@albacarrillooficial) on