Ознака: Шпанија
Македонија

Шпанија силно ја поддржува Македонија на европскиот пат – Заев на средба со претседателката на Сенатот на Шпанија Куенка

пред 4 мес.
Свет

Шпанците на улица го прославија укинувањето на вонредната состојба

пред 5 мес.
Свет

После масовниот концерт во Шпанија нема докази за ширење на корона

пред 5 мес.
Свет

Шпанија воведува ново правило: Маските се задолжителни и на базени и на плажи, па дури и при сончање

пред 6 мес.
Свет

Во Шпанија ќе се носи маска и на плажа

пред 6 мес.
Македонија

Османи денеска во Мадрид на средба со шпанската министерката за надворешни работи, ЕУ и соработка, Аранча Гонзалес Лаја

пред 6 мес.
Свет

Шпанија ќе воведе четиридневна работна недела

пред 6 мес.
Свет

Европскиот парламент го одзеде пратеничкиот имунитет на Пуџдемон

пред 7 мес.
Свет

Протести во Шпанија поради апсење на раперот Пабло Хасел

пред 7 мес.
Спорт

Не го признаваат за држава: Шпанија не сака да игра против Косово

пред 10 мес.
Свет

Шпанија за Божиќ ќе воведе мерка за собири од најмногу шест лица

пред 10 мес.
Свет

Шпанија воведе вонредна состојба и воведе полициски час од 23 до 6 часот наутро

пред 11 мес.
Свет

Шпанската Влада разгледува воведување на вонредна состојба во Мадрид

пред 12 мес.
Свет

Шпанија планира повторно затворање на Мадрид

пред 12 мес.
Македонија

Шпанија брза да го ратификува Протоколот за наше членство во НАТО

пред 2 години
Свет

Следува Ратификацајата на Протоколот за НАТО: Шпанската влада положи заклетва

пред 2 години
Свет

Добра вест за нашето членство во НАТО: Шпанија ќе добие Влада веднаш по Нова година

пред 2 години
Македонија

Уште ратикфикацијата на Шпанија не дели од членство во НАТО

пред 2 години
Свет

Шпанија никако да формира влада: НАТО до април тешко дека ќе го видиме

пред 2 години
Разбиена организирана криминална банда

Уапсени четворица Албанци што ограбуваа куќи на фудбалери на Реал и Атлетико Мадрид

пред 2 години