За најголемата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ се знае речиси се, но малкумина знаат кој беше нејзиното прв момче. Тоа беше фудбалерот Владан Лукиќ во кого се заљуби кога имаше само 16 години. Таа беше на почетокот на кариерата, а Владан веќе играше за првиот тим на Црвена звезда.

Љубовта траеше само една година, а згасна кога Владан замина во војска. Неговата кариера иако почна добро тој често се повредуваше и мораше да прекине со фудбал н 30 години и стана директор на црвено белите.

Но, тие останаа во добри односи и пред неколку години Цеца пееше на свадбата на ќерката на Владан.