вмро-дпмне обвинува

Секој криминалец има фотографии со власта

13.05.2021 / 14:38

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со криминално досие кој е виден на повеќе слики на социјалните мрежи со лица од власта.

-Нема што повеќе да се коментира за ваква власт каде што секој еден криминалец во Република Македонија веќе тоа доби и поголема димензија криминалци во рамките на светот да се сликаат со лица од власта предводена од СДСМ. Изминативе неколку години откако СДСМ е на власт Република Македонија, конкретно Скопје стана арена за пресметки, пукање, убиства на криминални и мафијашки банди и нарко дилери, посочи Арсовски.

Она што го видовме вчера рече тој, на медиумите и социјалните мрежи е еден од убиените кој што има криминално милје е виден на повеќе слики со функционери на СДСМ, како што е Оливер Спасовски, Велимир Смилевски, Мухамед Зекири, Стево Пендаровски кој што е претседател на државата.

-Невозможно е овие луѓе секојдневно да биле во друштво на криминалци. Ова е потврда дека државата ја води нарко мафија, односно крими мафија. Секој еден криминалец е сликан буквално со секој од власта. Затоа ова мора да прекине, оваа Влада мора да сноси одговорност, бидејќи повеќе не се безбедни улиците за никого. Сред бел ден, попладне, навечер во време кога има голем број на луѓе низ улиците, во сред центар на градот се случуваат убиства како на мафијашки филмови. И за тоа е директно одговорна Владата која што го штити криминалот. Затоа оваа влада треба да падне, да одговара и да сноси политичка одговорност, изјави Арсовски.

 

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Хроника

Нашата чудесна земја: Kичеец од затвор заминува во притвор

пред 1 нед.
вмро-дпмне обвинува

Целта на ослободување на робијаши пред избори е јасна, да му помогнат на Заев да го ублажи поразот

пред 1 нед.
Хроника

Кој не ја говори вистината како Кичеец се нашол на слобода?

пред 2 недели
Хроника

Пожар во зграда во Аеродром, изгореа и две плински боци (ФОТО)

пред 2 недели
Хроника

МВР потврди: Нема повредени во пожарот во „Рагуза“

пред 1 месец
седница на Врховен суд

Терористите од „Диво насеље“ биле изманипулирани

пред 2 мес.
Хроника

Не бидете премногу колегијални: Му ги дали сите документи на колегата, тој си подигнал кредит во негово име

пред 2 мес.
Хроника

Одреден притвор за жената од Тетово која си го уби партнерот

пред 3 мес.
Хроника

Фатиме Фетаи имаше сообраќајка

пред 3 мес.
Хроника

Полицаецот од Делчево пронајден мртов заглавен во својот „стокец“ во водите на Брегалница

пред 3 мес.